Технічне завдання на створення сайту

Технічне завдання на розробку сайту: що важливо?

Що таке технічне завдання?

У кожній справі потрібен план, інструкція або сценарій, тобто послідовність дій, які призведуть до потрібного результату. Розробка сайту не виняток.

Не лякайтеся фрази «технічне завдання», адже це всього лише план. А будь-який план – це відповідальність.

Дуже тривіально про складання технічного завдання можна розповісти на прикладі будівництва будинку. Без плану його будувати ніхто не буде. Вам же на пальцях не пояснити, що балкон буде ось тут, а вікна ось тут. Покажіть на папері, а потім будемо працювати.

Так і з розробкою сайту, адже це завжди індивідуально. Розробляти сайт повинні під ваші потреби, а тому технічне завдання на створення сайту не може бути шаблонним.

Не варто панікувати, якщо ви нічого не розумієте в усіх цих дивних термінах. Технічне завдання на сайт повинно бути зрозумілим для вас.

 

Навіщо потрібно технічне завдання?

Технічне завдання на сайт – це

  • Ясне бачення
  • Контроль
  • Зниження ризиків провалу
  • Довіра
  • Виконання термінів

Технічне завдання описує процес розробки сайту. Щоб запуск сайту не топтався на місці, ви зможете контролювати проходження етапів по ТЗ. Для цього важливо визначити «контрольні точки»: складання тз, дизайн, верстка, програмна частина, покупка хостингу, запуск і.т.д. Все залежить від складності проекту.

Крім того, Тз є доповненням до договору, тобто документом, який має юридичну силу.

На що звернути увагу?

Один з головних критеріїв – це зрозумілість. Тз повинно бути таким, щоб його зрозуміли не тільки ви, але і сторонні фахівці. Ви приносите його до дизайнера, а він, без зайвих питань, створює дизайн сайту. Йдете до програміста – він пише програмну частину. І так далі по ланцюгу.

Як оцінити?

Технічне завдання на сайт повинно мати чітку (і зрозумілу) структуру:

  • Вступ: основні терміни, цілі і завдання, цільова аудиторія, хто розробник і замовник.
  • Архітектура сайту: розділи сайту, типові сторінки.
  • Контент: статті, описи, новини, порядок додавання та редагування.
  • Функціональна частина: структура бази даних, алгоритми роботи, зовнішній і внутрішній функціонал сайту.
  • Додатки: вимоги до проекту, технічні додатки.

Ми б рекомендували завжди давати на оцінку готове Тз іншим фахівцям на предмет «ляпів». Справа в тому, що в Тз можуть бути використані застарілі технології та неактуальні рішення.

Стороння оцінка зможе відповісти на ці питання, а також отримати критичні зауваження. Це додасть впевненості у виборі розробника.

Не варто довіряти шаблонним Тз, а також халатно ставитися до цього етапу створення сайту. За допомогою ТЗ ви вирішуєте 80% всіх завдань, решта 20% – це просто технічне виконання.